ساخت افزایشی

پرینترهای سه‌بعدی در تکنیک‌های FDM، SLA و CJP، پرداخت قطعات و پروتوتایپ محصول

ساخت افزایشی

پرینترهای سه‌بعدی در تکنیک‌های FDM، SLA و CJP، پرداخت قطعات و پروتوتایپ محصول

ساخت افزایشی

پرینترهای سه‌بعدی در تکنیک‌های FDM، SLA و CJP، پرداخت قطعات و پروتوتایپ محصول


دستگاه پرینتر سه بعدی

                            در واقع دستگاهی است که می تواند یک فایل سه بعدی طراحی شده با استفاده از نرم افزارهای سه بعدی و یا اسکنر سه بعدی را به یک شیء فیزیکی قابل لمس تبدیل کند. نحوه کار پرینترهای سه بعدی بدین صورت است که فایل سه بعدی بعد از اسلایس شدن و اعمال تنظیمات نحوه پرینت و انتقال آن به دستگاه  و بارگذاری مواد مصرفی و یا همان فیلامنت، دستگاه شروع به کار نموده و مدل فیزیکی را بصورت لایه به لایه پرینت نموده و می سازد.

پرینتر سه بعدی انواع مختلفی دارد که به اختصار به معرفی آن ها می پردازیم:
- پرینتر سه بعدی اف دی ام یا اف اف اف : در این تکنولوژی مواد پلاستیکی به صورت رشته وارد دستگاه شده و بعد از ذوب در نازل، بر روی صفحه تزریق شده و مدل سه بعدی پرینت می گردد. این دستگاه مدل را به صورت تک رنگ می سازد.
- پرینتر سه بعدی رزینی: در این نوع از پرینترهای سه بعدی، از مواد رزین حساس به نور استفاده می شود که توسط نور "یو وی" جامد می شوند. به طور کلی سه مدل سیستم تابش نور وجود دارد که نام تکنولوژی  بر اساس نوع نور مورد استفاده تغییر میکند. در صورتیکه نور با استفاده از لیزر نقطه ای بر روی صفحه ساخت تابیده شود به آن پرینتر سه بعدی " اس ال ای" گفته میشود.
در صورتی که نور " یو وی" با استفاده از پروژکتور تابیده شود به آن پرینتر سه بعدی " دی ال ای" گفته می شود و در نهایت در صورتی که نور توسط ال سی دی ایجاد شود به آن پرینتر سه بعدی " ال سی د ی" می گویند.
- پرینتر سه بعدی پودری: این نوع پرینترهای سه بعدی از پودر پلیمر و یا فلز جهت ساخت قطعه استفاده می کنند و از دقت و کیفیت بسیار خوبی برخوردار هستند و ساخت قطعه در این دستگاه ها نیاز به ساپورت گذاری ندارد در صورتی که پودر از نوع پلاستیک و یا پلیمری باشد به آن پرینتر سه بعدی " اس ال اس" گفته می شود و برای پودرهای فلز از پرینتر سه بعدی " اس ال ام" استفاده می شود که توان لیزر بالاتری دارند و همچنین مجهز به محفظه خلاء و یا گاز خاص می باشند.
شما می توانید از این دستگاه ها برای نمونه سازی اولیه محصول جهت کنترل و ایراد یابی محصول طراحی شده و رفع ایرادهای احتمالی یا ساخت خود محصول استفاده کنید.

 

تاریخ و میزان ساعت مورد نیاز را انتخاب نمایید
درخواست شما پس از ارسال بررسی میگردد و با شما تماس خواهیم گرفت.
X