روز باز ۲ : طراحی و ساخت گل‌میز

روزهای باز، دورهمی‌های آزاد برای خلاقان، نوآوران، هنرمندان و هر فرد علاقه‌مند به موضوع طراحی و ساخت دیجیتال است. در این رویداد افراد با گرایش‌ها و تخصصی‌های مختلف دور هم جمع می‌شوند و در رابطه با امکانات،‌ ظرفیت‌ها و آینده‌ی طراحی و ساخت دیجیتال هم‌فکری و گفت‌گو می‌کنند و فراخور برنامه، گاهی تجربه‌ی عینی ساخت دارند.

ما در رویداد روز باز دوم قصد داشتیم علاوه‌ بر دعوت از علاقه‌مندان برای حضور دورهمی و گفت‌وگو پیرامون طراحی و ساخت دیجیتال، به موضوع خاص طراحی و ساخت گل‌میز هم بپردازیم. گل‌میز یک محصول نوآورانه برای قرارگیری در فضای سکونت این روز‌های ماست. به دلیل کوچک شدن خانه‌های امروزی، ارتباط‌مان با طبیعت به شدت کم شده است و عموما درون خانه‌ها نیز قرار دادن گلدان‌ها عدم هماهنگی با معماری داخلی فضای زندگی را موجب می‌شود، اینجاست که گل‌میز پدیدار می‌شود. گل‌میز چیزی بین یک چارپا‌یه‌ی ساده و جا‌گلدانی‌ست و می‌تواند در مواقع مورد نیاز به عنوان چارپایه برای نشیمن و زمانی به عنوان عنصر تزیینی و مکان قرارگیری گل‌دان باشد.

در این روز باز طراحی و ساخت گل‌میز با استفاده از صفحات تخته‌های چند لایی و با تکنیک برش ۲بعدی آن‌ها به وسیله‌ی دستگاه لیزکات و سی‌ان‌سی فرز را تجربه کردیم. این تجربهٔ کوتاه با حضور طراحان حرفه‌ای و اساتید طراحی صنعتی و معماری ‌توانست علاوه بر جذابیت عمومی موجب افزایش دانش طراحی و ساخت گردد.

Details

Project Name
روز باز ۲ : گل‌میز
Client
Country
ایران
Year
2018
Manager
Team
Program Type
Material
Status
In Progress

Skills

Fablab Iran | روز باز ۲ : طراحی و ساخت گل‌میز | Fablab Iran
class="rtl workshop-template-default single single-workshop postid-2910 single-format-standard samba_theme samba_right_nav samba_right_align samba_responsive wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1 vc_responsive"