• photogrammetry study

فوتوگرامتری معماری و عوارض زمین

‌‌اسکن سه‌بعدی به روش فوتوگرامتری و تجربهٔ سایر روش‌های اسکن سه‌بعدی از جمله خدماتی‌ست که در فب‌لب ایران ارائه می‌شود. اسکن سه‌بعدی به منظور مهندسی معکوس، مطالعه‌ی دقیق اشیاء و پدیده‌ها و نیز اسنادسازی و آرشیو دیجیتال در جهان معاصر مورد استفاده قرار دارد. اسکن سه‌بعدی در ابعاد معماری و حوزه‌های شهری از دیگر خدماتی‌ست که در فب‌لب ایران در حال ارائه و توسعه است.

ما برای شروع، ساختمان فب‌لب ایران واقع در پارک فناوری پردیس را با درون اسکن کرده و عمده‌ی چالش‌های نرم‌افزاری را با کار بر روی این مدل حل کردیم. مطالعه بر روی تکنیک فوتوگرامتری و اسکن سه‌بعدی ساختمان‌ها و عوارض طبیعی با چند پروژه‌ی دیگر ادامه پیدا کرد و چندین زمین چند هزار متری برای استفاده‌ی شرکت‌های طراح سفارش‌دهنده، با این شیوه اسکن سه‌بعدی شد. اکنون فب‌لب ایران این خدمت را برای انواع کاربری‌ها ارائه می‌دهد و در حال توسعه‌ی خدمات فوتوگرامتری به کمک دستگاه‌های پرینت سه بعدی رنگی نیز هست.

Details

Project Name
فوتوگرامتری
Client
Country
ایران
Year
2017
Manager
Team
Program Type
Material
Status
Done

Skills

۳DScaning
Fablab Iran | فوتوگرامتری معماری و عوارض زمین | Fablab Iran
class="rtl study-template-default single single-study postid-2970 single-format-standard samba_theme samba_right_nav samba_right_align samba_responsive wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1 vc_responsive"