تهیه سند حرکت بی‌آی‌ام ایران

از اوایل سال ۱۳۹۶ مجموعه ارائه‌هایی باموضوع BIM، برای مجموعه‌های گوناگون دولتی و غیردولتی توسط فب‌لب ایران ارائه شد. در خلال این ارائه‌ها، این موضوع مهم و روز دنیا مورد توجه مسئولین وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت. مجموعه‌ی فب‌لب که در تجارب معماری خود طی سالیان گذشته با BIM آشنا شده و نرم‌افزارهای آن را به‌طور گسترده مورد استفاده قرار داده بود، ابعاد گوناگونی از بی‌آی‌ام را برای بخش‌های گوناگون وزارت راه و شهرسازی ارائه کرد و در انتها این مجموعه به این نتیجه رسید که مفهوم BIM راه‌حل بسیاری از معضلات فعلی صنعت ساخت کشور ماست. این موضوع مقدمه‌ای برای تعریف پروژه‌‌ای به اسم «حرکت بی‌آی‌ام کشور» شد مطالعه‌ی شناخت و تدوین این سند به فب‌لب ایران سپرده شد.

مجموعه‌ی مطالعات، مصاحبه‌ها، پرسش‌نامه‌ها و فعالیت‌های یک‌ساله‌ی فب‌لب به سندی منتج شد که در آن گزارش شناخت وضعیت فعلی صنعت ساخت کشور به هم‌راه پروپوزال این حرکت ملی آورده شده است. این سند در بهار ۱۳۹۷ به چاپ رسیده و به عنوان نسخه‌ی نهایی در اختیار معاونت مسکن وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

Details

Project Name
تهیه گزارش شناخت و پروپوزال حرکت بی‌آی‌ام ایران
Client
وزارت راه و شهر‌سازی
Country
ایران
Year
2019
Manager
Team
Program Type
Material
Status
In Progress

Skills

Fablab Iran | تهیه سند حرکت بی‌آی‌ام ایران | Fablab Iran
class="rtl study-template-default single single-study postid-2840 single-format-standard samba_theme samba_right_nav samba_right_align samba_responsive wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1 vc_responsive"