محمدحسین کسرائی

Get In Touch

محمدحسین کسرائی معمار و پژوهشگر حوزه‌ی طراحی و ساخت دیجیتال هستم که در سال‌های اخیر بر موضوعات آینده‌ی ساختت مرکز دارم. من با دوستانم یحیی و محسن، فب‌لب ایران را در سال ۱۳۹۴ تاسیس کردیم و پس از آن در فب‌لب به عنوان مدیر داخلی، هماهنگ کننده‌ی خارجی و هم‌چنین مشاور طراحی و ساخت‌ دیجیتال فعالیت می‌کنم. مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته‌ی معماری از دانشگاه هنر تهران در سال ۱۳۹۰ اخذ کردم و پس از آن در پروژه‌های گوناگون طراحی و ساخت معماری حضور داشتم. پروژه‌های طراحی و ساختی که من در آن مشارکت داشته‌ام از طراحی داخلی، معماری، معماری منظر و حتی جزییات اجرایی گرفته تا محصولات و اجزای کوچک درون فضای مسکون معماری است.

من همچنین به مطالعه و پژوهش در زمینه‌ی نقوش و هندسه‌ی معماری اسلامی، طراحی رایانشی و ساخت دیجیتال علاقه‌مندم. در سال ۱۳۹۰ استودیو طراحی و معماری پنج‌او‌هفت را نیز با مشارکت دوستانم تاسیس کرده‌ایم که این مجموعه هم‌اکنون نیز در حال کار است.
من به بودن در فضای علم، فناوری‌های نو و ماشین‌های ساخت دیجیتال علاقه‌مندم و تلاش میکنم که اخبار تازه در این زمینه‌ را از دست ندهم، برای همین یکی از طرفداران تد هستم!