فب‌لب در رسانه‌ها

نگاهی به فب‌لب از دریچه نگاه دیگران

موتور جست‌وجو

موتور جست‌وجو به تهیه‌کنندگی برادران صفاریان پور، برنامه‌ای با هدف ترویج علم در ایران است که هر هفته از شبکه‌ی آموزش سیما پخش می‌شود. غالب موضوعات این برنامه مربوط به موضوعات روز و تکنولوژی‌های پیش‌رفته است. در این میان موضوع فب‌لب‌ها نیز مورد توجه این برنامه قرار گرفت و از فب‌لب ایران برای حضور در آن دعوت به عمل آمد. در این برنامه ما توضیح دادیم که دقیقاً در فب‌لب ایران چه می‌کنیم.

باهمستان

برنامه‌ی باهمستان برنامه‌ای با موضوع اجتماعی متعلق به شبکه‌ی جام جم است که بخشی از برنامه در قالب گفت‌وگو و با موضوعات مختلف اجرا می‌شود.
در زمستان سال ۱۳۹۶، فب‌لب ایران به دعوت گروه برون‌مرزی سازمان صدا و سیما به این برنامه دعوت شد و پیرامون موضوع فب‌لب‌ها به گفت‌وگو پرداخت.

نقطه

طراحی به آن معنایی که امروز در معادل کلمه دیزاین از آن یاد می‌کنیم تا کجای زندگی ما پیش می‌رود؟ ما ممکن است طراحی را با چه چیزی اشتباه بگیریم؟ چقدر جامعه ما با طراحی با دیزاین آشناست؟ مصطفی آروند در فب لب از دیزاین می‌گوید. در برنامه‌ی نقطه، کاری از مسیحا ربیعی و تیم خوبش، پخش شده در شبکه چهارم سیما.

موتور جست‌وجو

کشور ما از کشورهای میراث‌خیز جهان است. یعنی هر زمینی را که بگردی حتما میراثی از سده‌ها و هزاره‌ها قبل در ایران پیدا می‌کنی! ما چقدر حواس‌مان به این میراث هست؟ چقدر خودمان در جهت حفظ این میراث موظف می‌دانیم!؟ جهان دیجیتال با خودش روش‌هایی برای کمک به نگه‌داری میراث و فهم بهتر آن دارد. مستندنگاری سه‌بعدی میراث معماری و باستانی، یعنی اسکن سه‌بعدی و برداشت دقیق حجم و بافت احجام میراثی یکی از همین روش‌های معاصر است.