اسکنر لیزر سه‌بعدی

‌‌اسکن سه‌بعدی به روش فوتوگرامتری و تجربه سایر روش‌های اسکن سه‌بعدی از جمله خدماتی‌ست که در فب‌لب ایران ارائه می‌شود. اسکن سه‌بعدی به منظور مهندسی معکوس، مطالعه‌ی دقیق اشیاء و پدیده‌ها و نیز اسنادسازی و آرشیو دیجیتال در جهان معاصر مورد استفاده قرار دارد. اسکن سه‌بعدی در ابعاد معماری و حوزه‌های شهری از دیگر خدماتی‌ست که در فب‌لب ایران در حال ارائه و توسعه است.

 

تنوعی از تکنیک‌های ساخت دیجیتال

در فب‌لب می‌توان با استفاده از انواع تکنیک‌ها و ماشین‌های ساخت دیجیتال، انواع مواد ساختی و دانش متخصصان رشته‌های مختلف، تقریباً هر چیزی را ساخت!

ما که هستیم؟

فب‌لب ایران در سال ۱۳۹۳ با هدف اولیه‌ی ایجاد یک لابراتوآر پژوهشی با مصرف محدود چند استودیوی طراحی معماری، در مرکز شهر تهران شروع به کار کرد. خیلی زود با بازخورد مثبتی که در اکوسیستم خلاقه پیرامون فب‌لب شکل گرفته بود، فب‌لب ایران در قالب یک برنامه مستقل نوآورانه با نام تجاری فب‌لب ایران و در قالب شرکت ثبتی فرآیند بنیان معماری فعالیت خود را در حوزه ترویج، آموزش، طراحی و ساخت دیجیتال توسعه داد...
درباره ما بیش‌تر بدانیددرباره ما بیش‌تر بدانید

یک فب‌لب چیست؟

فب‌لب‌ها طیف وسیعی از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اقتصادی در زمینه‌ی ساخت دیجیتال دارند که از میان آن‌ها می‌توان به انجام پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری ورک‌شاپ‌های آموزشی، ارائه خدمات دست‌گاهی، انجام پروژه‌های خدماتی طراحی و ساخت به صورت حرفه‌ای، پلان‌های ترویجی نظیر برگزاری روزهای باز، برگزاری فب کودکان و راه‌اندازی فب‌های دوره‌گرد و مهم‌تر از همه ایجاد جامعه‌ی فعال انسانی خلاق اشاره کرد...
فب‌لب‌ها را بیش‌تر بشناسیدفب‌لب‌ها را بیش‌تر بشناسید

تیم فب‌لب

محمدحسین کسرایی

یحیی نوریان

مهرداد فرح‌انگیز

صائب کفایتی

محمد دیانتی

محمدرضا نظری

امیرحسین انصاری

فرزین خاکی

کار فب‌لب چیست؟

ما در مجموعه‌ی فب‌لب مرزی برای تجربه برای خود  نمی‌بینیم. تلاش ما این است که به طراحان، صاحبان ایده و علاقه‌مندان این عرصه کمک کنیم تا به به‌ترین شکل اهداف خود را پیش ببرند. در فب‌لب می‌توانید با متخصصین ساخت دیجیتال، طراحان و مهندسان در مورد  موضوعاتی مانند طراحی، ساخت، بهینه‌سازی و موارد دیگر مشورت کرده و از تنوع وسیعی از خدمات ساخت دیجیتال و دست‌گاه‌های آن بهره‌مند شوید.

ترویج

توان‌مندسازی

عضو فب‌لب شوید

از وظایف اصلی فب‌لب‌ها ترویج و تبلیغ ایده‌ی کارگاه‌های ساخت دیجیتال در میان عموم مردم و متخصصان است. بخشی از این وظیفه ترویج عملی و حضوری ساخت دیجیتال در میان متخصصان و علاقه‌مندان این عرصه است. با عضویت به چند شیوه‌ی گوناگون در فب‌لب ایران، می‌توانید از مزایا و خدمات ویژه‌ی اعضا بهره‌مند شوید.

با عضویت در فب‌لب می‌توانید در زمان‌های مشحصی به مجموعه بیایید و چندین ساعت از روز را در فضای کارگاهی فب‌لب، در کنار دیگر پروژه‌های ساختیِ جاری در مجموعه فعالیت کنید. مطمئناً اتمسفر خاص یک کارگاه ساخت دیجیتال به شما در پیش‌برد پروژه‌تان کمک خواهد کرد!

ماشین‌ها

پرینتر سه‌بعدی اولتی میکر ۳ اکستندد
پرینتر سه‌بعدی رپلیکیتور ۲x تجربی
پرینتر سه‌بعدی فرم لبز فرم ۲
پرینتر سه‌بعدی رِپ رَپ
پرینتر سه‌بعدی بیگ‌ رپ وان
پرینتر سه‌بعدی انی کیوب ام ۳
پرینتر سه‌بعدی پروجت سی‌جی‌پی ۶۶۰ پرو
قلم سه‌بعدی ۳دودلر
فرزکاری سی‌ان‌سی ال‌اف‌جی ۶۰۹۰
فرزکاری سی‌ان‌سی اس‌اف‌جی ۳۰۳۰
حک و برش لیزر شنفنگ
سازه اسکنر سه‌بعدی فوتوگرامتری

آخرین پست‌های اینستاگرام

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More

فب‌لب در رسانه‌ها

از وظایف اصلی فب‌لب‌ها ترویج و تبلیغ ایده‌ی کارگاه‌های ساخت دیجیتال در میان عموم مردم و متخصصان است. ما غالباً از دعوت رسانه‌ها برای صحبت درمورد فب‌لب‌ها و فعالیت‌های فب‌لب ایران استقبال کرده‌ایم و دوست هم داریم که بیش از پیش از رسانه‌های گوناگون با قشرهای گوناگون در ارتباط باشیم.

با ما در ارتباط باشید

هر حرفی که با ما دارید را می‌توایند از طریق فرم رو‌به‌رو با ما مطرح کنید. ما هر روز پیام‌های شما را بررسی می‌کنیم.

درصورتی که کار مهم‌تری دارید، بهتر است که از ای‌میل یا تلفن مجموعه استفاده کنید.

آدرس

کیلومتر ۲۰ جاده دماوند، پارک فناوری پردیس، خیابان نوآوری ۸، پلاک ۸۱

تلفن

۰۲۱-۷۶۲۵۱۲۵۱

ای‌میل

 info@fablab.ir